Již 47. ročník tradičního amatérského automobilového závodu Rallye večerní Prahou se uskuteční v sobotu 6. listopadu 2010 na pražském Strahově. Vedle běžných automobilů se poprvé na start postaví také elektromobily sdružené do týmu Pražské energetiky, a. s. (PRE). Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Nebude chybět dětské dopravní hřiště nebo ukázky zásahu hasičů a policistů při dopravní nehodě.

Tradičního automobilového závodu Rallye večerní Prahou se historicky poprvé zúčastní skutečné elektromobily, a sice v týmu společnosti Pražská energetika, jež je hlavním partnerem akce.

Vedle běžných automobilů tak odstartují také dva hybridní vozy Toyota Prius a Honda Civic, které vlastní PRE, a tři elektromobily italské značky Tazzari. Ty do soutěže přihlásily firmy Tili a eMopark. „Spolu s ranní jízdou zručnosti absolvují tato vozidla na alternativní pohon v běžném provozu za přísného dodržování silničních pravidel stejnou trať jako ostatní vozidla. Čekají je tedy dvě denní a dvě večerní etapy. Dokonale tak budeme moci prověřit jejich elektrosystémy včetně baterií,“ uvedl Petr Holubec, tiskový mluvčí PRE.

Čtyřicátý sedmý ročník závodu vypukne první listopadovou sobotu v jedenáct hodin v prostoru mezi strahovskými stadiony poblíž Autosalonu NH Car, kde bude start i cíl všech etap.

Pořadatelem populární soutěže je agentura Ransome@Whittaker®Marketing s.r.o., která pro návštěvníky od 10 do 16 hodin připravila bohatý doprovodný program. Ten se bude věnovat zejména bezpečnosti silničního provozu. Příchozí se mohou těšit na ukázky zásahu hasičů a policistů při vyprošťování posádky z havarovaného vozu či poskytování první pomoci. Děti budou mít k dispozici dopravní hřiště, budou si moci prohlédnout hasičský vůz a otestovat svou znalost dopravních značek a předpisů pod vedením zástupců policie. Návštěvníky čeká i simulátor nehody a příznivce alternativních energií pak prezentace motocyklů, skútrů a čtyřkolek poháněných elektřinou. Milovníci rallye sportu pak uvidí v akci opravdový závodní speciál.